Sąd nad Brzozowskim

widowisko tv

Dane techniczne: BTC-SP
Rok: 1992
Produkcja: Polska
Telewizja Polska – Ośrodek Regionalny w Łodzi

Dane techniczne: BTC-SP
Rok: 1992
Produkcja: Polska
Telewizja Polska – Ośrodek Regionalny w Łodzi

Pełna obsada i ekipa

OBSADA
Stanisław Brzozowski – Andrzej Kozak
Wojnicz – Ludwik Benoit
Bakaj – Franciszek Trzeciak
Peterson – Aleksander Bednarz
Kostek – Tomasz Konieczny
Diamand – Sławomir Sulej
Zawarzin – Jerzy Światłoń
Wanda Krahelska – Jolanta Jackowska
Antonina Brzozowska – Julitta Sękiewicz
pielęgniarka – Ewa Wichrowska
ksiądz – Władysław Malczewski
Moraczewski – Bogumił Antczak
Buber – Michał Pawlicki
Burcew – Andrzej Lipiński
Łaguna – Aleksander Fogiel
Żmigrodzki – Jerzy Stasiuk
Żeromski – Marek Kołaczkowski
Orkan – Dariusz Siatkowski
Irzykowski – Andrzej Głoskowski
Śmiarowski – Mirosław Siedler
Belmont – Andrzej Kierc
Ortwin – Maciej Małek
Klient – Leon Charewicz
Perl – Bogusław Sochnacki
Kułakowski – Jan Hencz
Bobrowski – Janusz Kubicki
Kulczycki – Andrzej Wichrowski
Schweber – Mariusz Saniternik
kamienicznik – Michał Szewczyk
Nelken – Mariusz Pilawski
Niemojewski – Marcin Kuźmiński
Kon – Piotr Krukowski
Skałłon – Leon Niemczyk
Haecker – Andrzej Jurczak
Rabski – Ireneusz Kaskiewicz
protokolant – Jarosław Pilarski
gospodarz – Bronisław Wrocławski
kolporter – Bogusław Semotiuk
świadek I – Ryszard Kotys
świadek II – Marek Kasprzyk
konspiratorka – Małgorzata Kalamat
Władysław Dawid – Piotr Lenks

oraz
Irena Burawska
Dorota Lanton
Hanna Molenda
Krzysztof Ibisz
Marian Harasimowicz
Mariusz Kwiatkowski
Stanisław Olczyk
Tadeusz Sabara
Marian Stanisławski
Marcel Szytenchelm
Bohdan Wróblewski
Maciej Zalewski
i studenci PWSFTViT

Scenariusz i reżyseria
Grzegorz Królikiewicz

Redaktor programu, asystent reżysera
Helena Ochocka

Zdjęcia
Andrzej Rzytkiewicz
Zbigniew Tuliński
Andrzej Jaworowski

Światło
Marek Pejski

Dźwięk
Iwona Kawiorska

Realizacja TV
Mieczysław Małysz

Montaż
Jacek Morawczyński
Mariusz Lipiński
Wojciech Kubiak

Muzyka
Henryk Kuźniak

Scenografia
Wojciech Saloni-Marczewski

Asystent scenografa
Magdalena Saloni-Marczewska

Kostiumy
Zofia Pruchnicka

Charakteryzacja
Alfreda Bączyk
Grażyna Perzkiewicz

Kierownik produkcji
Anna Gryczyńska

Kierownik techniczny
Ryszard Podwojewski

Współpraca
dr Bronisława Stolarska
Zbigniew Batko
dr Bohdan Urbankowski

Producent
TVP S.A. Oddział – Łódź

OBSADA
Stanisław Brzozowski – Andrzej Kozak
Wojnicz – Ludwik Benoit
Bakaj – Franciszek Trzeciak
Peterson – Aleksander Bednarz
Kostek – Tomasz Konieczny
Diamand – Sławomir Sulej
Zawarzin – Jerzy Światłoń
Wanda Krahelska – Jolanta Jackowska
Antonina Brzozowska – Julitta Sękiewicz
pielęgniarka – Ewa Wichrowska
ksiądz – Władysław Malczewski
Moraczewski – Bogumił Antczak
Buber – Michał Pawlicki
Burcew – Andrzej Lipiński
Łaguna – Aleksander Fogiel
Żmigrodzki – Jerzy Stasiuk
Żeromski – Marek Kołaczkowski
Orkan – Dariusz Siatkowski
Irzykowski – Andrzej Głoskowski
Śmiarowski – Mirosław Siedler
Belmont – Andrzej Kierc
Ortwin – Maciej Małek
Klient – Leon Charewicz
Perl – Bogusław Sochnacki
Kułakowski – Jan Hencz
Bobrowski – Janusz Kubicki
Kulczycki – Andrzej Wichrowski
Schweber – Mariusz Saniternik
kamienicznik – Michał Szewczyk
Nelken – Mariusz Pilawski
Niemojewski – Marcin Kuźmiński
Kon – Piotr Krukowski
Skałłon – Leon Niemczyk
Haecker – Andrzej Jurczak
Rabski – Ireneusz Kaskiewicz
protokolant – Jarosław Pilarski
gospodarz – Bronisław Wrocławski
kolporter – Bogusław Semotiuk
świadek I – Ryszard Kotys
świadek II – Marek Kasprzyk
konspiratorka – Małgorzata Kalamat
Władysław Dawid – Piotr Lenks

oraz
Irena Burawska
Dorota Lanton
Hanna Molenda
Krzysztof Ibisz
Marian Harasimowicz
Mariusz Kwiatkowski
Stanisław Olczyk
Tadeusz Sabara
Marian Stanisławski
Marcel Szytenchelm
Bohdan Wróblewski
Maciej Zalewski
i studenci PWSFTViT

Scenariusz i reżyseria
Grzegorz Królikiewicz

Redaktor programu, asystent reżysera
Helena Ochocka

Zdjęcia
Andrzej Rzytkiewicz
Zbigniew Tuliński
Andrzej Jaworowski

Światło
Marek Pejski

Dźwięk
Iwona Kawiorska

Realizacja TV
Mieczysław Małysz

Montaż
Jacek Morawczyński
Mariusz Lipiński
Wojciech Kubiak

Muzyka
Henryk Kuźniak

Scenografia
Wojciech Saloni-Marczewski

Asystent scenografa
Magdalena Saloni-Marczewska

Kostiumy
Zofia Pruchnicka

Charakteryzacja
Alfreda Bączyk
Grażyna Perzkiewicz

Kierownik produkcji
Anna Gryczyńska

Kierownik techniczny
Ryszard Podwojewski

Współpraca
dr Bronisława Stolarska
Zbigniew Batko
dr Bohdan Urbankowski

Producent
TVP S.A. Oddział – Łódź